maamaa

Sprawdzone, przetestowane

Jestem duży i nie chcę buteleczki ;)

DSCF7818.JPG

Od pewnego czasu Filipek pokazuje nam na wszelkie możliwe sposoby, że jest coraz większy i nie chce już być traktowany jak dzidziuś ;)  Wszystko chce sam, coraz mniej na rączkach, koniecznie musi samodzielnie trzymać łyżeczkę lub kubek.

Problem pojawił się gdy zaczął wyciągać rączki do naszych szklanek i kubków. Problem nie polegał na tym, że szkoda mi było dać dziecku kilka łyków wody z kubka lub przebrać mokre ciuchy, wytrzeć podłogę i stół. Zwyczajnie bałam się o bezpieczeństwo mojego smyka. Przez naszą nieuwagę kilka kubków wylądowało na podłodze. 

Postanowiliśmy, ze to już czas na pierwszy dorosły kubeczek. Dzięki firmie MAM (KLIK) dostaliśmy szansę przetestowania kubeczka niekapka (KLIK). Wszystko doskonale zgrało się w czasie.

Czy kubeczek się sprawdził? Zapraszam na recenzję :)

kubek_niekapek_niebieski_230.jpg

Informacje od producenta:

Primamma kubek niekapek 6+ miesięcy

Kubek ułatwia dzieciom naukę samodzielnego picia. Posiada miękki, delikatny i elastyczny dzióbek wykonany z silikonu.

  • Podwójne uszczelnienie
  • Ergonomiczny kształt oraz zróżnicowana powierzchnia ułatwiają dziecku trzymanie kubka
  • Pojemność: ok. 310ml
  • Można myć w zmywarce

Jakie jest moje zdanie?

Kubek ma bardzo estetyczny wygląd i rewelacyjne zamknięcie dzióbka. Gdy otwierasz buteleczkę to owe zamknięcie chowa się w specjalne wgłębienie. Zatem nic nie przeszkadza dziecku podczas picia. Dostępne są dwa kolory niebieski i różowy. Nam do testów przypadł różowy, który według mnie przypomina raczej buraczkowy. Nie będę tutaj poruszać kwestii dobierania kolorów do płci dziecka bo mi to nie przeszkadza :) Oczywiście w różową sukienkę i różowe kokardki Filipa nie będę wciskać :)

Czyszczenie jest bardzo proste. Odkręcasz górę i myjesz. Jest też wersja dla posiadaczy zmywarki. Odkręcasz i zmywarka myje. Po kilkudziesięciu razach mycia w zmywarce nie zauważyłam żadnych zadrapań i ścierania koloru. 

To tyle w kwestiach wizualnych.

Jak kubek sprawdził się w praktyce?

DSCF7840.JPG

DSCF7822.JPG

123.jpg

321.jpg

Na samym początku Filip był ogromnie zainteresowany nowym nabytkiem. Zbadał go z każdej strony i zaakceptował. Gdy w środku znalazł się soczek już nie było tak kolorowo. Filip bardzo chętnie sięgnął po kubek i... Zaczął się irytować. Picie nie chciało lecieć w odpowiednim tempie, dzióbek denerwował i jeszcze butelka wypadała z rączek. Na całe szczęście nie trwało to długo. Po kilku chwilach synek zrozumiał o co chodzi i jak ma sobie radzić z kubeczkiem. W tej chwili są dobrymi kumplami :)

Kubeczek zrobiony jest z taki sposób, że trzymanie go nie powinno być dla dziecka trudne. Powierzchnia jego jest zróżnicowana co uniemożliwia wypadanie kubka z małych rączek. Na samym początku polecam nie napełniać kubka do samego końca. Może on wtedy być odrobinę za ciężki dla dziecka.

Najważniejsze jednak (jak dla mnie) jest to, że podczas upadku na ziemię zawartość kubka pozostaje w środku ;) Jest idealny na wycieczki piesze, rowerowe, samochodowe i inne. Pozwoli odetchnąć waszej podłodze, kanapie i ulubionemu kubkowi ;)

Ja i Filip polecamy!